×

Bilgilendirme

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/kibris/harita/magusa
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/kibris/harita/girne
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/kibris/harita/lefkosa
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/kibris/harita/guzelyurt
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/kibris/harita/lefke
×

 tarihiharita01-470x341Akdeniz'in mükemmel iklimi ve sıcak insanlarıyla ünlü Kibri, üç kıtayı birleştiren en güzel adalardan biri olma özelligini asırlardır taşıyor. İngiliz sömürgesinden kurtulduğu yıllardan sonra tam anlamıyla bir turizm cenneti olan ülke, rahatlamanız için her şeyi bünyesinde barındırıyor.

Her türlü deniz sporlarını yapabileceğiniz Kıbrıs’ta ayrıca, zengin arkeolojik kalıntıları ve tarihi güzellikleri görme fırsatı da elde edebilirsiniz. Ülke, dünyanin hiçbir yerinde rastlayamayacağınız güzelliklere sahip olmakla birlikte, 300 gün günes ışığıyla, tertemiz ve essiz sahilleri ve mükemmel doğasıyla tam bir cennet.

Tüm bunlara ek olarak ada insanının sıcaklığını ve mutfağının zenginliğini de katarsak ideal bir tatil için istediğiniz her şey Kıbrıs’ta mevcuttur. Siz belki bir doğa asığı, bir arkeolog, yürümeye gelen, su sporlarının seven kısaca günes tutkunuysanız bu küçük ada sizler için bulunmaz bir yerdir.

Burada Akdeniz'in inanılmaz güzelliklerini ve Beşparmak Dağları’yla birleşen görkemini izleme fırsatını bulacaksınız. Kıbrıs’ta bulunan turistik öneme sahip Girne ve Magosa'da damak tadınıza uygun bir çok restoran bulmanız mümkün. Yemeğinizi yerken altın sarısı kumların keyfini Magosa'da, liman keyfini ‘de Girne'de sonuna kadar yasamanız mümkün.

Tüm bunlara sahip olduğunuzu düsündügünüzde, efsanede oldugu gibi Sezar’ın Kleopatra'ya aşkını kanıtlamak için bu adayi neden verdiğinin cevabini kolayca verebilirsiniz.

Gazimağusa

Esas itibari ile küçük bir ticaret limani ve balıkçi kasabasi olarak kurulmuş olan Gazimağusa, XIII. yüzyilda Lüzinyanlar devrinde gelişmiş, Doğu ile Batı arasında önemli bir ticaret merkezi haline gelmiştir. Aynı dönemde inşa edilen 365'e yakın ibadet yeri ve devrin asillerine ait sarayları ile Akdeniz'in en zengin kasabalarından biri olmuştur. 1489'da Kıbrıs’a hakim olan Venediklilerin dıştan gelecek saldırıları önlemek için ortaçag savunma mimarisinin en güzel örnegini teşkil eden heybetli surları inşa etmişlerdir. Gezilecek başlıca yerler arasında; Lala M. Pasa Cami(St. Nikolas Katedrali), Otello Kalesi, Namik Kemal Zindani, Salamis Harabeleri ve St. Barnabas Arkeoloji müzesi vardır.

{gallery}kibris/harita/magusa{/gallery}

Girne

Girne deniz ve dağ manzaraları ile konaklama tesisleri ve plajlar bakımından zengin bir kıyı şerididir. Girne Kalesi ve tarihi yat limanının ihtişamı günümüze kadar korunmuştur. Kale Bizanslılar tarafından inşa edilmiş ve yapıya Lüzinyanlar ve Venedikliler döneminde ilaveler yapılmıştır. Yatların barındığı at nalı şeklindeki liman, birçok lokanta, bar ve açik hava kafeteryalarıyla canlı bir görünümdedir.

{gallery}kibris/harita/girne{/gallery}

Lefkoşa

Başkent Lefkoşa, Venedikliler tarafından 1570'de şehrin savunması amacıyla inşa edilmiş çember şeklinde kalın ve yüksek duvarlarla çevrilidir. Görülebilecek başlıca yerler arasında, Arap Ahmet Sokağı, Selimiye Cami, Yiğitler Burcu Parkı, Barbarlık Müzesi, Büyük Han, Belediye Pazarı ve Derviş Pasa Konağı gibi yerler vardır.

{gallery}kibris/harita/lefkosa{/gallery}

Güzelyurt

Güzelyurt adını yörenin topraklarının zenginliğinden, çevrenin yemyeşil olmasından almıştır. Her taraf narenciye bahçeleriyle kaplidir. Yörenin en öenmli ürünü turunçgillerdir. Elde edilen buluntulardan Güzelyurt yakınlarındaki ilk yerleşmenin Neolitik döneme rastlandığını görmekteyiz. Tunç çagi'nda bölgenin yakınındaki bakir yataklarının işletildiğini gösteren buluntularla karşılaşılmıştır. Görülebilecek başlıca yerler arasında; Güzelyurt Müzesi, Soli Harabeleri ve Vuni Kalesi'dir.

{gallery}kibris/harita/guzelyurt{/gallery}

İskele

İskele Kıbrıs'ın doğallığı bozulmamış ve güzel sahillerinin bulunduğu Karpat yarımadasını içine alan bir ilçemizdir. Doğal güzelliklerinin yansıra tarihi eserlerin de bulunduğu bu güzel ilçemizde zengin Flora ve Fauna'nin koruma altına alındığı Karpaz Koruma alanı vardır. Görülebilecek baslica yerleri arasında; Apostolos Andreas Manastırı ve Aytrias Bazilikasıdır.

{gallery}kibris/harita/lefke{/gallery}

 

dükkan plaj kıbrıs emlak satış satın al şirketi kktc emlak ofis satılık kıbrıs satılık daire lefkosa emlak kktc satılık arsa Uluslarası north cyprus estate team ofis kıbrıs arsa arazi kıbrısta emlak yatırım nicosia estate kktc emlak ofisi iskele estate magosa ev

Kıbrıs Emlak

Kıbrıs İnşaat firması olarak Kuzey Kıbrıs'ta lider olmanın sevinci ve gururunu yaşamaktayız.

Noyanlar Estate olarak Kıbrıs'ta Emlak Alım ve Satım işleri yapmaktayız.

Kıbrıs genelinde satılık ve kiralık stüdyo daire ve ev elimizde çoğu emlak mevcuttur.

Kıbrıs Emlak Şirketi olan Noyanlar Estate, size kiralık stüdyo daire, satılık ev ve apartman yada arsa satışını bizler bütçenize göre planlayıp satışını yapmaktayız.

Kıbrıs 'ın en iyi inşaat ve emlak firması

Kıbrıs deniz kenarında, güneş, plaj, huzur dolu satılık tatil evleri, villa, apartman ve konut sahibi olmak sizin de hakkınız!